Omáčka. Možná tak trochu podceňovaná součást řady pokrmů. Neprávem. Omáčky jsou součástí velké řady pokrmů, které bychom si bez nich vůbec nedokázali představit. Jídlo je díky nim chutnější i výživnější, dodávají mu aroma. Nezanedbatelný je i jejich přínos v rovině vizuální.

Podle způsobu podávání můžeme omáčky rozdělit na teplé a studené. Podle způsobu přípravy pak na bešamelové (jíškové) a smetanové (krémové). Mezi studené omáčky se řadí nejrůznější ochucené majonézy, zahrnout sem můžeme i jablečný a smetanový křen či tatarskou omáčku. Omáčky pro saláty včetně nejrůznějších olejových zálivek nazýváme dresing.

Zapomenout nemůžeme ani na sladké omáčky. Bez takové omáčky by neexistovaly tolik populární buchtičky se šodó. Sladké omáčky, např. čokoládové nebo kakaové, se používají k přelévání ovoce, další (ovocné) zase k přelití moučníků apod.

Jak se na webu Omáčky.com pohybovat?

Zaslat recept

Pokud chcete ostatním poradit, podělit se o svůj recept, piště nám prostřednictvím e-mailu info(zavináč)omacka.com.

Hledám recept

Recepty na nejoblíbenější omáčky naleznete v menu nahoře v pravé části stránek. Pro nalezení receptu na konkrétní omáčku můžete použít vyhledávání (pod “TOP  omáčkami”). Pokud kliknete na některou z rubrik (seznam naleznete pod vyhledáváním), otevře se vám seznam receptů. Ve středové části webu při příchodu na domovskou stránku (www.omacka.com) pak naleznete nejnovější recepty.